بخش‌های درمانی

ICU-GENERALمراقبت های ویژه عمومی

نام بخش مراقبت های ویژه ICU
 مسؤل فنی بخش  دکتر علیرضا موسوی
 درجه علمی  متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
 مسؤل بخش شیوامیرشاهی
درجه علمی کارشناس پرستاری
تعداد پرسنل ۱۱ پرستار ،۵ کمک پرستار
پزشکان متخصص پزشکان جراح بیمارستان
ظرفیت بخش ۴ تخت فعال +۱ ایزوله
مکان فیزیکی طبقه همکف

عبارت ICU GENERAL مخفف INTENSIVE CARE UNIT به معنای بخش مراقبتهای ویژه می باشد .

بخش مراقبتهای ویژه عمومی برای پذیرش بیماران جهت درمان نارسایی های موجود یا احتمالی اندام های حیاتی به خصوص بیمارانی است که نیاز به حمایت تنفسی دارند در این بخش همیشه به صورت شبانه روز یک پرستارویژه از بیمار مراقبت می کند و یک پزشک متخصص مراقبتهای ویژه به امر مراقبت نظارت دارد.

بخش ICU از نظر موقعیتی در طبقه همکف با متراژ ۱۵۰ متر مربع وبا دسترسی آسان به سایر بخش ها به خصوص اتاق عمل(نزدیک به درب ورودی آسانسور جهت انتقال آسان بیمار به اتاق عمل)،آزمایشگاه ورادیولوژی،اتاق جداسازی،CCU،اورژانس ودیالیز قرار دارد.این بخش دارای یک اتاق ایزوله در قسمت انتهایی است . هر یونیت شامل تختهای برقی ،مانیتورینگ ،ونتیلاتور و… بوده وهرتخت مجهز به زنگ احضار پرستار و نیز دارای مدرن ترین امکانات پزشکی بیهوشی و مراقبتی از جمله دستگاه تنفس مصنوعی و مانیتورینگ قلبی و غیره می باشد.

کلیه بیماران در تمامی بخشها ی ویژه بسته به نوع بیماری نیاز به رژیم خاصی از تغذیه دارند که این امر به لحاظ اهمیت آن تحت نظر کارشناس تغذیه و براساس نیاز بیمار تنظیم می شود.


ساعات ملاقات از طریق دوربین مداربسته روزانه از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۶ جهت آگاهی همراهیان از حال بیمار می باشد .


هر بیمار روزانه توسط پزشک معالج و پزشک ICU ویزیت می شود. پرسنل پرستاری و پیراپزشکی ویک کمک بهیار در امر مراقبت از بیمار سهیم هستند که تمام این افراد دارای دانش و مهارتهای ویژه ای هستند وهیچگاه از دریافت کمک از آنها ترس نداشته باشید اگر در طول روند درمان با آنها همراه شوید نتیجه بهتری حاصل می شود.بدین منظور  جهت اطلاع از روند بهبودی تان از شبانه روز پرسنل پاسخگو خواهند بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا