کتاب راهنمای مادر

قوانین بدوالورود به بیمارستان

توجه

پذیرش و ترخیص

تغذیه - ایمنی بیمار

ضمن خوش آمدگویی و تقدیم صمیمانه ترین سلام ها و آرزوی بهبودی ، از اینکه بیمارستان مهر را جهت درمان انتخاب نموده اید بی نهایت سپاسگزاریم و از ایزد تبارک خواستاریم تا ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات به شما سروران یاری نماید . مراجعین محترم خواهشمندیم قوانین و مقررات بیمارستان را مطالعه و با اجرای آن مارا در انجام خدمات یاری نمایید. توجه : - با توجه به سوء استفاده های احتمالی ، تاکید می شود تحت هیچ عنوان بدون هماهنگی حضوری با واحد پذیرش هزینه ای به حساب فردی واریز نکنید. - رعایت کامل حجاب و شئونات اسلامی الزامی است. - استعمال دخانیات در تمامی نقاط بیمارستان ممنوع می باشد. - چنانچه همراهان محترم جهت اقامت، نیاز به مهمانسرا و یا هتل داشته باشید میتوانید به واحد پیگیری امور بیماران مراجعه نمایید تا هماهنگی های لازم انجام شود. - با اسکن کدهای زیر می توانید از اطلاعات زیر بهره مند شوید
قوانین پذیرش: - لزوم به همراه داشتن کلیه مدارک پزشکی مربوط به بیماری خود در بیمارستان - پس از پذیرش و کسب استحقاق بیمه به کارشناس بیمه جهت تایید بیمه مراجعه شود. - جهت انجام مراحل پذیرش ، تشکیل پرونده و بستری فقط یک همراهی (ولی - قیم)ضروری بوده و تا شروع ساعات ملاقات نیازی به همراهی دیگر نمی باشد. - دستبند شناسنایی بیمار صرفا جهت شناسایی به دست بیمار در واحد پذیرش بسته می شود. در حفظ و نگهداری آن تازمان ترخیص کوشا باشید. - تلفن عمومی درقسمت لابی پذیرش جهت رفاه حال همراهان عزیز فراهم شده است. قوانین ترخیص : - از زمان ترخیص توسط پزشک تا زمان اتمام کار پرونده حداقل ۳ ساعت زمان می برد. - لطفا در صورت ترخیص اطلاعات زیر را دریافت کنید.( دریافت فرم خروج - فرم آموزش به بیمار (تغذیه ، اقدامات مراقبتی و ...) - برگ خلاصه پرونده ، نسخه دارویی ،کارت پزشک معالج صورت حساب هزینه ها)
تغذیه : - همراهی محترم در صورت بستری بیمار شما در اتاق به تعداد ۱ نفر همراهی ، صبحانه(توزیع در ساعت ۵:۳۰) و ناهار (توزیع در ساعت ۱۲:۳۰) و شام (توزیع در ساعت ۱۸:۳۰ ) در نظر گرفته شده است . -جمع آوری ظروف غذا یک ساعت پس از توزیع غذا می باشد . بیمار می تواند (با رعایت دستور رژیم غذایی از طرف پزشک ) از منویی که از طرف مهماندار بیمارستان به صورت روزانه ارایه می شود غذای روز بعد خود را انتخاب فرماید.
پیشگیری از سقوط بیمار: - استفاده از دمپایی وکفش مناسب ، ویلچر، واکر، عصای مخصوص خودتان - اگر نیاز به کمک داشتید به ما بگویید. - در هنگام شیردهی نوزاد در بغل مادر باشد. - در مکان های ناامن از ایستادن خودداری کنید. - استفاده از بدساید (محافظ تخت )در هنگام قرار گرفتن روی تخت الزامی است.

قوانین بخش

- پس از پذیرش در بخش،یک کیف شامل وسایل شخصی (ملحفه روبالشتی ،دستمال کاغذی و...) را دریافت می کنید.در صورت اتمام وسایل مصرفی می توانید از فروشگاه بیمارستان اقلام مورد نیازتان را تهیه نمایید. - مسئولیت تمامی اموال بیمار و همراه بر عهده خودتان می باشد.(چنانچه وسایل با ارزشی داشتید و محلی برای نگهداری آنها نداشتید می توانید به مسئول شیفت اطلاع دهید. ) - ساعت کار فروشگاه بیمارستان همه روزه از ساعت ۶ الی۲۲ودر روزهای جمعه ۷ الی ۲۲ - ساعت ملاقات بیماران در بخشهای جراحی ۱۵-۱۶می باشد . - از ساعت ۱۶ تا ۲۲ جابجایی همراهان بلامانع است و از ساعت ۲۲ به بعد ممنوع می باشد. - از به همراه آوردن کودکان زیر ۱۲ سال به بیمارستان خودداری فرمایید. - کنسول بالای سر هر بیماردارای امکاناتی مانند ( سیستم احضار پرستار، چراغ خواب ، اکسیژن )می باشد . - در اتاق های دو تخته و عمومی در صورت تایید مسئول بخش مجاز به داشتن یک همراهی به صورت همگن می باشید. - در صورت نیاز به خدمات (تزریقات ، پانسمان ، سونداژ ، نوار قلب و...) با شماره ۱۷۷ جهت مراقبت در منزل تماس بگیرید. - در صورت انتقال بیمار ازاتاق عمل به ICU همراهیان باید بلافاصله اتاق را تخلیه و تحویل بخش دهند. - تسهیلات معنوی برای شما عزیزان در اتاق محیا است .همچنین امکان استفاده از نمازخانه بیمارستان در لابی طبقه همکف به صورت شبانه فراهم است .

پیشگیری از کنترل عفونت

. پیشگیری از عفونت - شستن دست ها قبل و بعد از رفتن به دستشویی و خوردن غذا و لمس سطوح مختلف - اگر اسهال و استفراغ، تب و ترشحات چرکین، درد شکم و بی اشتهایی دارید به ما اطلاع دهید . - در صورت بروز قرمزی ، سفتی ، تورم ، درد موضعی، گرمی در موضع عمل و یا خارش محل عمل به ما اطلاع دهید. - در صورت داشتن خلط یا افزایش ترشحات ریه ، سرفه، افزایش ضربان قلب یا تنفس و خس خس سینه،گلودرد، تنگی نفس ، از دست دادن حس بویایی یا چشایی ، آبریزش بینی به ما اطلاع دهید.
دکمه بازگشت به بالا