اخبار بیمارستان

مراسم بزرگداشت روز بیهوشی

در ۱۶ اکتبرمصادف با 24 مهرماه

در ۱۶ اکتبر سال ۱۸۴۶، دکتر مورتون برای اولین بار برای عمل جراحی از گاز اتر در بیمارستان ماساچوست استفاده کرد و این روز ، روز اتر نامگذاری شد . این رویداد یکی از تاثیرگذارترین رخدادهای تاریخ بشری به حساب می آید و علم پزشکی پس از دستیابی به روشهای مختلف بیهوشی شاهد پیشرفتهای شگرفی در عرصه علوم جراحی و نیز سایر بخشهای مهم خود شده است.
بی شک پیدایش و توسعه روشهای جدید بیهوشی انقلابی بزرگ در علوم جراحی و نیز سایر عرصه های پزشکی (حتی اخلاق پزشکی) ایجاد کرده است. با وجود پیشرفتهای علم آنستزیولوژی (بیهوشی) تسکین درد بیماران جز حقوق اولیه بشری محسوب می شود و تامین آن، یکی از مهمترین اولویت های نظام سلامت هر کشوری میباشد.
انجمن آنستزیولوژی و مراقبتهای ویژه ایران همگام با سایر کشورهای دنیا با شعار ” بیهوشی ایمن برای همه” Safe Anaesthesia For Everybody – Today “SAFE-T” که توسط انجمن جهانی بیهوشی (WFSA) مطرح شده است، با تمام توان صنفی و علمی خود پیگیر افزایش کیفیت مراقبتها و نیز تجهیزات بیهوشی در کشور می باشد. امید است با رعایت استانداردهای جهانی شاهد شکوفا شدن هر چه بیشتر علم زیبای آنستزیولوژی در ایران عزیزمان باشیم.
این روز بزرگ که مصادف با ۲۴مهرماه است را به همه ی اساتید، فوق تخصص ها، متخصصین بیهوشی و همه همکاران تکنسین و پرستاران بیهوشی تبریک عرض میکنیم.

تجلیل و قدردانی از کادر بیهوشی بیمارستان مهر و قدرانی ویژه از پیشکسوت بیهوشی جناب آقای دکتر ماسیسی میکایلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا