بخش‌های اداری

آتش نشانی

با توجه به استانداردهای اعتباربخشی و بیمارستانی مبنی بر افزایش ضریب ایمنی بیمارستانها در راستای ارتقاء ایمنی بیمار و کارکنان ، تیم آتش نشانی در بیمارستان مهر تشکیل و از مهرماه سال ۹۳ واحد آتش نشانی آغاز به کار نموده است .


این تیم متشکل از ۱۵ نفر می باشد که پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم در سازمان آتش نشانی و کسب گواهی نامه های لازم در این واحد مشغول به کار شده اند که بصورت شبانه روزی و در ۳ شیفت صبح ، عصر و شب ارائه خدمات می نمایند .

خدماتی که توسط واحد آتش نشانی در این بیمارستان ارائه می شود عبارتند است از :

  • عملیات اطفاء حریق
  • عملیات مقابله در برابر نشت مواد خطرناک (مواد شیمیایی و …)
  • عملیات امداد و نجات از قبیل حوادث آسانسور و …
  • ارائه آموزش های آتش نشانی

این واحد مجهز به تجهیزات تخصصی آتش نشانی از قبیل لباس های مقاوم در برابر حریق و تجهیزات دستگاه تنفسی می باشد که علاوه بر مهیا ساختن امکان عملیات در شرایط دشوار ، موجب حفظ ایمنی اعضاء تیم آتش نشانی و همچنین استاندارد سازی روند فرآیند های مربوطه می گردد .

واحد آتش نشانی با برگزاری تمرین هایی در قالب مانورهای چند منظوره ( اطفاء حریق ، امداد و نجات ، مواد شیمیای و … ) دور میزی و عملیاتی سالیانه با مشارکت اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان و با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در جهت ایجاد و حفظ آمادگی در برابر حوادث گوناگون اقدام می نماید .

همچنین با برگزاری کلاس های آموزشی آتش نشانی جهت کلیه پرسنل بیمارستان ، در امر آموزش و همچنین ارتقاء سطح آگاهی پرسنل مشارکت می نماید .


اطلاعات واحد آتش‌نشانی:

نام واحد : آتش‌نشانی
مسئول واحد : علی اسماعیل زاده
تعداد پرسنل : ۱۵ نفر
مکان فیزیکی : طبقه همکف بیمارستان مهر
تلفن داخلی : ۱۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا